Články z NHL - 22.02.2021 15:41

Devils majú po roku kapitána. Mladíka zvolili pred prvým sezónnym štartom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hokejové New Jersey sa rozhodlo ukončiť viac ako rok trvajúce obdobie bez kapitána. Posledným nositeľom "céčka" totiž bol Andy Greene, ktorý bol počas sezóny 2009/10 vymenený do New Yorku Islanders. Odvtedy hrajú "diabli" len so zástupcami kapitána a pozícia bola dlho neobsadená. V úvode ročníka 2020/21 však predsa voľby pre túto čestnú funkciu prebehli a pocty sa dostalo Nicovi Hischierovi. 22-ročný Švajčiar bol jednotkou draftu v roku 2017 a klub v ňom vidí stavebný kameň nového prebudovaného a úspešného mužstva.

Hischierova produktivita každým rokom klesá, no môže za to nižší počet odohraných zápasov. Po 52-bodovom plnom nováčikovskom ročníku sa následne predviedol 47 bodmi v 69 zápasoch a koronou ovplyvnený rok zakončil s 36 bodmi na svojom konte. To však už bol asistentom a v najbližších vystúpeniach si naňho budeme zvykať ako na najmladšieho kapitána celej ligy. Tento honor vzal Connorovi McDavidovi z Edmontonu, ktorý je presne o dva roky starší.


Okrem sezónnej premiéry, Hischier zasiahol aj do duelu s Washingtonom Capitals. Bola z toho prehra 2:4

Paradoxom bolo, že sa švajčiarsky center stal kapitánom tímu bez toho, aby v aktuálnej sezóne odohral zápas. Až do soboty totiž bol na listine zranených hráčov a svoju sezónnu premiéru si odkrútil pri prehre s Buffalom Sabres. To je zároveň dôvodom, prečo Devils nevymenovali kapitána hneď v úvode nového ročníka, ale až po jedenástich súťažných vystúpeniach. Priebežne pritom ide, počtom získaných bodov, o štvrtý najslabší tím celej súťaže. V rámci svojej divízie New Jersey za sebou drží len Buffalo, no návrat Hischiera by mohol pomôcť. Nový kapitán pritom zbiera len svoju tretiu stovku štartov v profilige.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora