Články z NHL - 26.02.2021 11:27

Prvý dojem na nového trénera - Tatar sa predviedol gólom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube
Winnipeg Jets - Montreal Canadiens

Na výborný úvod ligového ročníka nebol Montreal Canadiens schopný nadviazať, tak siahol po zmene na trénerskom poste. Trénerské miesto dočasne zaujal Dominique Ducharme, ktorý má za sebou premiéru. Počas nej sa mu gólom ukázala dvojica zverencov, vrátane slovenského útočníka Tomáša Tatara. Celkový dojem však ideálny nebol. Canadiens totiž podľahli Winnipegu Jets 3:6.

Tatar si počas svojho 16-minútového pobytu na ľade pripísal dva strelecké pokusy, jeden strelený gól a zároveň bol v akcii aj pri jednom inkasovanom. Hral pritom v prvom útoku po boku Gallaghera a Danaulta. Hviezdna chvíľa nášho forwarda prišla v 28. minúte počas presilovej hry, keď Montrealu prinavrátil dvojgólové vedenie. Šlo však o posledný gól hosťujúceho celku a nasledovala päťgólová šnúra Jets.

Za celý doterajší priebeh ročníka šlo o jeho 10 kanadský bod a v internej tabuľke produktivity je na 7. mieste. Päťkrát dokázal skórovať a pridal rovnaký počet asistencií. Montrealčania pritom v rámci kanadskej divízie držia štvrtú priečku, ktorá zaisťuje miestenku do play-off. Do konca základnej časti však ostáva ešte obrovská porcia duelov.