Články z NHL - 03.03.2021 21:52

Tragikomické rozkorčuľovanie Flames: zrážky aj zostrelený spoluhráč

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Človek nemusí byť vyhláseným hokejovým expertom, aby videl, že v Calgary Flames čosi nie je v poriadku. Po nepresvedčivom úvode aktuálnej sezóny NHL sa síce zverenci Geoffa Warda vrátili na nohy, no aktuálna forma je opäť viac ako kolísavá. Z ostatných ôsmich zápasov Calgary vyhralo len dva a rodili sa pritom prehry ako 1:7, 1:6 či 1:5.

Problémové signály celok z Alberty vysiela už aj na predzápasovom rozkorčuľovaní. To, ktoré predviedol pred prehrou s Ottawou päťgólovým rozdielom, sa na sociálnych sieťach zapísalo ako "najhoršie v histórii NHL". Od výjazdu na ľad sa hráči hýbali veľmi nekoordinovane, zrážali sa a pomyselný klinec tomu zasadil Sean Monahan, ktorý sa ocitol v nesprávny čas na nesprávnom mieste a hlavou zablokoval rozcvičkový príklep spoluhráča.

Ak by nešlo o najlepšiu ligu sveta, človek by povedal, že sleduje zábery z akejsi amatérskej víkendovej pivnej ligy a hokejisti v bielych dresoch nastúpili na popoludňajší zápas nevyspatí po veľmi bujarom nočnom záťahu. U trojnásobného konferenčného šampióna a sedemnásobného divízneho víťaza však treba hľadať problém inde.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora