Články z NHL - 04.03.2021 11:58

Chára mal slzy na krajíčku, TD Garden navštívil prvý raz ako súper

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Medzi highlighty uplynulej noci v zámorskej NHL sa rozhodne zaradil aj duel Bostonu Bruins s Washingtonom Capitals, v ktorom sa dlhoročný kapitán "medveďov" Zdeno Chára vrátil na ľad v Masachusetts ako súper. Ako člen tretej obrannej dvojice sa kanadským bodom k víťazstvu 2:1 po predĺžení nepričinil, no na ľade dovedna strávil 17 minút. Ešte pred úvodným buly mu v TD Garden prehrali krásne spomienkové video, ktoré slovenského hokejistu úprimne dojalo.

Štrnásť rokov svojej kariéry venoval Chára práve Bostonu. V noci zo stredy na štvrtok sa prvý raz od prestupu vrátil do TD Garden a súčasťou večera bolo práve video o 43-ročnom bekovi. Na jeho tvári bolo badateľné dojatie a do očí sa mu viditeľne nahrnuli slzy. Bujarým rachotom hokejok o mantinel si ho uctili aj bývalí spoluhráči v žlto-čiernych farbách, medzi nimi Jaroslav Halák, David Pastrňák či David Krejči.

Video, ktoré končilo triumfálnym zdvihnutím Stanelyho pohára nad hlavu, obsahovalo aj slová podpory, vďaky a pochvaly od skupiniek bostonských fanúšikov. Slovenský hokejista sa počas svojho pôsobenia v tomto klube pravidelne zapájal rôznych dobročinných a charitatívnych akcií. Tréner Bruce Cassidy po stretnutí skonštatoval, že absencia divákov pri tomto momente bola veľkou škodou. Inak by sa 18-tisícovou halou s určitosťou ozýval bujarý potlesk.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora