Články z NHL - 05.03.2021 11:39

Deväť tretín bez inkasovania! Hrdina Tampy natiahol víťaznú šnúru

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube
Tampa Bay Lightning

Najdlhšia séria bez inkasovania v tohtosezónnej NHL sa skončila, no časomiera sa i tak zastavila na impozantných 228 minútach a 9 sekundách. Takto na prelome februára a marca žiaril ruský brankár Andrej Vasilevskij z radov Tampy Bay Lightning, ktorý v priebehu štyroch duelov uhájil tri čisté kontá a zneškodnil strelcov Dallasu Stars a Caroliny Hurricanes. V histórii ligy sa navyše stal 70. brankárom, ktorý odolával inkasovaniu viac ako dvesto minút.

Zhruba v strede zápasu s Chicagom Blackhawks jeho sériu rázne uťal Ryan Carpenter a zakrátko sa k nemu pridal aj Alex DeBrincat. Dvojgólový náskok však domácom "jastrabom" nestačil a Tampe podľahli 2:3 po predĺžení. Vasilevského deväť tretín bez inkasovania tak pôjde postupne do zabudnutia, no za zmienku stojí, že prekonal klubový rekord. Oproti Johnovi Grahamovi z roku 2006 vydržal neinkasovať ešte o 25 minút dlhšie. Aj ten sa prehúpol tesne cez 200-minútovú hranicu.

Tampa vyhrala už šesť zápasov v rade, hoci podľa expertov nepredvádza ideálne výkony. Vzadu však má obrovskú istotu v podobe Vasilevskeho a to dodáva potrebné sebavedomie celej zostave. Počas tohto šesťzápasového obdobia pritom dostala iba päť gólov, čo obhajcovi titulu vytvára ideálne predpoklady na vyhrávanie. Vo svojej divízii je na prvom mieste a spoločne s Torontom, Coloradom či Bostonom patrí medzi hlavných ašpirantov na zisk tohtoročného Stanleyho pohára.