Články z NHL - 07.03.2021 12:01

Parádna forma! Ružička ustanovil rekord B-tímu Calgary

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička sa nakopol do fantastickej formy a so svojím Stocktonom Heat ťahá v AHL pozoruhodnú šnúru piatich víťazstiev po sebe. Sám je pritom dôležitou súčasťou víťazného ťaženia, keď v štyroch po sebe idúcich stretnutiach nazbieral dovedna dvanásť kanadských bodov. Za hrdinu ho oslavuje aj samotný klub na svojom instagramovom profile.

21-ročný Bratislavčan sa najprv bilanciou 2+1 podieľal na domácom víťazstve proti farme Toronta, potom sa rovnakou mierou pričinil k najvyššiemu sezónnemu víťazstvu, keď B-tím Calgary opäť zdolala Toronto Marlies 8:1. Následne bol pri troch zo štyroch zápasových gólov do siete Belevillu Senators a nasledoval ďalší dvojgólový zápas proti torontskej rezerve. Bodová šnúra sa zastavila až v druhom meraní síl s Marlies v priebehu necelých 24 hodín. Ružička háji farby Stocktonu druhý rok a súčasťou tohto mužstva je aj ďalší Slovák, Martin Pospíšil, ktorý aktuálny ligový ročník začínal v košickom drese.

Celok z Kalifornie zo siedmich zápasov dotiahol do víťazného konca päť. Hoci vinou pandémie toho stihol odohrať menej ako väčšina celkov v AHL, radí sa do popredia jej tabuľky. V histórii Stocktonu Heat navyše doteraz žiaden hokejista neodohral tri zápasy po sebe s tromi kanadskými bodmi. Historický počin vyšiel až slovenskému mladíkovi, ktorý si pýta miesto v prvom tíme Calgary, ktorý sa momentálne značne trápi.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora