Články z NHL - 08.03.2021 12:34

Desiatky fanúšikov pripravili krásnu rozlúčku s Walterom Gretzkym

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Vo štvrtok sa na večný odpočinok vo veku 82 rokov pobral Walter Gretzky, hokejový otec, ktorý má obrovský podiel na úspechoch azda najlepšieho hokejistu všetkých čias. Kanada je pritom hokejovou krajinou a táto udalosť zďaleka neostala bez povšimnutia širokej verejnosti. Mesto Brantford v Ontariu, kde dlhoročný podporovateľ nižších líg a rôznych charitatívnych akcií žil, sa s ním naposledy rozlúčilo.

Popri ceste sa nastúpili desiatky hokejových priaznivcov v dresoch rôznych klubov a auto funerálov vyprevadili mohutným mlátením hokejok o zem. Krásne hokejové vyjadrenie úcty bolo pre Brantfordčanov poslednou možnosťou, ako sa s Gretzkym starším rozlúčiť. Po dlhom boji s Parkinsonovou chorobou bol v sobotu pochovaný práve vo svojom rodnom meste.

Walter Gretzky nebol veľkou osobnosťou len v hokejovom prostredí, ale aktívne sa podieľal na rôzych dobročinných a komunitných akciách. V roku 1996 bol v rodnom mestečku vyhlásený za občana roka, jeho pamätník je umiestnený na chodníčku slávu a vyznamenaný bol za svoje činy na úrovni Ontaria aj celej Kanady.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora