Články z NHL - 09.03.2021 09:16

Černákov otras mozgu sa nepotvrdil, Murphy vyviazol bez trestu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Slovenskému fanúšikovi v nedeľu večer poriadne zdvihol žlč americký obranca Connor Murphy, ktorý v zápase Chicaga s Tampou Bay škaredým hitom zostrelil Erika Černáka. Pre nášho obrancu sa duel skončil predčasne a putoval do nemocnice s podozrením na otras mozgu. To sa našťastie nepotvrdilo, v pondelok už plnohodnotne trénoval, hoci jeho štart v najbližšom zápase s Detroitom je otázny. Zadák z radov Blackhawks navyše po zákroku nečakane vyviazol bez trestu.

Disciplinárna komisia si faul na hlavu, po ktorom dostal Murphy trest na päť minút plus do konca stretnutia, ešte raz pozrela. Vyhodnotila, že hlava nebola hlavným bodom, ktorý utŕžil úder a hráč preto nebol potrestaný finančne a ani suspendáciou. V rannom zápase proti Dallasu sa tak svojmu mužstvu môže opäť hlásiť.

Bezprostredne po stretnutí sa pritom viacerí členovia tímu Lightning vyjadrili na Murphyho adresu veľmi kriticky a očakávali dodatočný trest. "Toto sú nebezpečné údery. Som si istý, že bude za to čeliť následkom. Pre nás je to veľmi nešťastná situácia. Zranenia sa síce v hokeji stávajú, ale je kruté, ak sa udejú takýmto spôsobom," povedal na pozápasovej tlačovej konferencii kouč Jon Cooper.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora