Články z NHL - 10.03.2021 11:43

Černák je fit. Predviedol sa hetrikom Gordieho Howea

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Štart slovenského obrancu Erika Černáka v nočnom zápase NHL medzi Tampou Bay a Detroitom bol otázny, no 23-ročný zadák sa nakoniec stal ústrednou postavou diania na ľade. Hoci sa konfrontoval prvý s posledným tímom divízie, veľký kvalitatívny rozdiel v zápase príliš cítiť nebol a favorizovaní Lightning duel zlomili až v predĺžení. Pri remíze 3:3 v riadnom hracom čase dokázal Černák raz skórovať, na jednom góle sa podieľal asistenciou a navyše v závere druhej tretiny zhodil rukavice.

V aktuálnej sezóne profiligy má na konte už sedem kanadských bodov, pričom zaznamenal svoj prvý presný zásah. Ten si cestu do siete našiel v 50. minúte, šlo o vyrovnávajúci zásah a po ňom sa ďalší strelec našiel až v extra päťminútovke. Po dvoch minútach hry rozhodol o výhre hostí Blake Coleman. To už mal za sebou košický rodák aj bitku. Postavil sa proti nemu robustný Kanaďan Anthony Mantha, účastník ostatných majstrovstiev sveta na Slovensku.

Veľa presne trafených úderov k videniu nebolo, no obaja si šli za konflikt odsedieť päťminútové tresty. Slovenského hokejistu, v každom prípade, vidíme radšej takto ako keby mal absentovať s otrasom mozgu. Ten bol skloňovaný po minulom vystúpení Tampy Bay, keď ho nešetrným hitom k zemi poslal Connor Murphy, no disciplinárna komisia ho dodatočne netrestala.