Články z NHL - 24.03.2021 16:12

Rozhodca chcel vymyslieť faul Nashvillu, aby "vyrovnal zápas"

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Nashville Predators v noci vyhral nad Detroitom Red Wings 2:0 a duel poznačila aj jedna poriadna kontroverzia. Jej aktérom bol hlavný rozhodca Tim Peel, ktorý nebol spokojný s hernou prevahou domácich "predátorov" a zvažoval ich zarezanie odpískaným faulom. Nashville pritom po dvoch tretinách viedol dvojgólovým rozdielom, a to jeho tretí zásah zrušila dobre využitá "coach's challenge". Štatistika striel bola v tom čase 27-20 a všetko nasvedčovalo tomu, že plný bodový zisk už z rúk nepustí.

S tým sa však Tim Peel nechcel zmieriť a počas jedného z prerušení ruchové mikrofóny zachytili jeho komunikáciu s asistentom na čiare. Tomu povedal, že by bolo treba Nashville potrestať nejakým vylúčením, aby sa hra viac vyrovnala. Také niečo napadlo zrejme aj nejednému nezaujatému divákovi pri televíznej obrazovke, no arbiter si vyslovenie podobnej myšlienky nesmie dovoliť. V treťom dejstve odpískal dva fauly proti Nashvillu, no tým sa skorigovala akurát štatistika streleckých pokusov.

Liga bola nekompromisná a Peelovi udelila doživotný zákaz rozhodovania. Vyškrtla ho zo všetkých budúcich zápasov, na ktoré bol delegovaný a uviedla, že si už viac pod jej hlavičkou nezapíska. 53-ročný arbiter v profilige viedol viac ako 1400 zápasov, no rečí o manipulácii s trestami sa nedopustil prvý raz. Pred šiestimi rokmi sa riešila jeho diskusia s trénerským tímom Anaheimu Ducks. Chybu pri neodpískaní faulu si priznal so slovami, že im to rád vynahradí v niektorom ďalšom zápase. Hoci šlo v oboch prípadoch zrejme o položart, vytrvára živnú pôdu pre špekulácie, akým by sa NHL radšej vyhla.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora