Články z NHL - 26.03.2021 19:39

Zibanejad dvakrát zostrelil Philadelphiu, pripomenul Bondru

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Konfrontácia medzi Philadelphiou a New Yorkom je v Amerike považovaná za obrovské derby v každom športe, no na dva marcové zápasy s Rangers sa budú snažiť priaznivci z Pensylvánie čím skôr zabudnúť. Po prehre 0:9 v prvom meraní síl sa rovnakému súperovi postavili o osem dní neskôr znova a padli pomerom 3:8. Ústrednou postavou oboch týchto večerov bol švédsky útočník Mika Zibanejad, ktorý nazbieral v súčte dvanásť kanadských bodov s celkovou bilanciou 6+6. Doteraz pritom nešlo o hráča, na ktorom by ofenzíva Rangers stála. Za 27 zápasov nazbieral len jedenásť bodov, no momentálne je už štvrtým najproduktívnejším hráčom mužstva.

"Puky idú správnym smerom, ja ich len usmerňujem. Je skvelé takto pomáhať tímu v ofenzíve, najmä po slabšom začiatku sezóny. Vždy je skvelým pocitom, keď sa vyhrá a ja na tom mám svoj podiel," konštatoval 27-ročný center po piatkovej výhre rozdielom piatich gólov. Zároveň priznal, že si počas sezóny trochu prestával veriť, ale neprestával tvrdo pracovať, dúfal v zlom a ten skutočne prišiel. Hetrik mal pritom na konte už po 28 minútach a od jeho prvého zápasového gólu uplynulo len osem minút.

Dva šesťbodové zápasy proti rovnakému súperovi v takom krátkom časovom rozpätí sú obrovskou raritou. V najlepšej lige sveta niečo podobné predviedli len dvaja muži. Na začiatku 40. rokov sa podobným postrachom pre New York Rangers stal Doug Bentley z Chicaga a v ročníku 1919/20 sa takto predviedol Joe Malone z Quebecu proti Torontu. Dva hetriky proti rovnakému súperovi v jednej sezóne nie sú oveľa častejším javom, no predsa o čosi aktuálnejšou históriou. Thomas Vanek sa v sezóne 2007/08 ako hráč Buffala takto predviedol proti Tampe Bay a v ročníku 1995/96 sa činil Slovák Peter Bondra. Washingtonskej legende to vyšlo proti New Yorku Islanders.