Články z NHL - 28.03.2021 18:53

Obranca Rangers vytasil sériu skvelých zákrokov pri vabanku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Vo dvoch vzájomných zápasoch po sebe dokázal New York Rangers deklasovať Philadelphiu Flyers rozdielom deviatich respektíve piatich gólov. Reálne je však medzi týmito mužstvami oveľa menší kvalitatívny rozdiel, čo Newyorčania pocítili v sobotnom meraní síl. Duel prehrali 1:2 a nič na tom nezmenila ani obrovská obetavosť mladého beka Adama Foxa, ktorý si pri záverečnom vabanku na pár desiatok sekúnd úspešne zahral na poste brankára.

Odvolaný Igor Šesťorkin len zo striedačky sledoval neúspešnú snahu spoluhráčov dostať sa do útočného pásma. Naopak, do šance sa dostal Travis Konecny a po ňom aj Scott Laughton. Ani jeden však nedokázal výborne pracujúceho Foxa prekonať. Ten najprv rukavicou vytesnil Konecneho bekhend, aby vzápätí čelil sľubnej dorážke Laughtona. Tú bejzbalovo sklepol do zraniteľného priestoru a čelil ešte raz pravému krídelníkovi elitnej formácie Flyers.

Dvadsať sekúnd pred koncom nepríjemnosť Rangers ustáli bez inkasovania, no na protiútok s gólovým koncom už čas neostal. Philadelphia zápas vyhrala 2:1 a po dvoch výpraskoch od tohto súpera si napravila chuť. Hosťujúci kouč sa však na moment možno zamyslel nad tým, či v budúcom zápase nedá svojmu členovi elitnej obrannej dvojice radšej betóny, lapačku a vyrážačku.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora