Články z NHL - 28.03.2021 23:51

Hokej národným záujmom. Kanaďania robia ústupky pri karanténe

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita
Edmonton Oilers

Kanadské úrady prispôsobili svoje protipandemické opatrenia termínom hokejovej NHL. Celosvetovou optikou ťažko predstaviteľný krok, no krajina javorového listu opäť raz potvrdila, že ľadový hokej je medzi záujmami a potrebami na veľmi vysokej pozícii. Keďže sa v NHL blíži koniec prestupového obdobia, vláda spravila ústretový krok voči mužstvám, ktoré by chceli priviesť akvizíciu zo Spojených štátov amerických.

Takýto hráč by totiž po príchode do Kanady musel absolvovať dvojtýždňový pobyt v izolácii a až následne by sa mohol zapojiť do tréningového a zápasového procesu u nového zamestnávateľa. Pri prestupe v "deadline day" by tak súťažný zápas absolvoval až niekedy koncom apríla. Zmena pravidiel znamená, že izolovaní budú len týždeň a potom už môžu plnohodnotne fungovať.

Britská Kolumbia, Alberta, Manitoba, Ontário a Quebec sa písomne zaviazali, že tieto pravidlá budú rešpektovať a bez pochýb sú za benevolentnosť vďačné. Špekulácií o trejdoch medzi kanadskou divíziou a niektorou inou je viac ako dosť. Kanadsko-americký presun však bol väčšinou silným argumentom proti. Novinka má dokonca aj svoju "prvú lastovičku". Je ňou center Ecis Staal, ktorý prestupuje z Buffala Sabres do Montrealu Canadiens.