Články z NHL - 30.03.2021 08:41

Fehérváry zhodil rukavice. Tvrdými ranami pomstil spoluhráča

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Do prvého tímu Washingtonu Capitals sa v tejto sezóne nezmestil, no vo farmárskej AHL robí maximum preto, aby si ho zamestnávateľ všimol. 21-ročný zadák Martin Fehérváry nazbieral v trinástich dueloch deväť kanadských bodov a ak si to okolnosti vyžadujú, neváha zhodiť rukavice. Takáto situácia nastala v stretnutí Hesrhey Bears - Wilkes-Barre/Scranton. Okrem jednej gólovej asistencie absolvoval bratislavský rodák aj pästný súboj s Joshom Curriem.

O sedem rokov starší Kanaďan poslal tvrdým zákrokom k zemi Briana Pinha, na čo Fehérváry okamžite reagoval a bitku zvládol veľmi dobre. Po niekoľkých úderoch šiel súper k zemi a náš reprezentant si vyslúžil viacnásobnú pochvalu. Pevne veríme, že jeho poctivú prácu si všímajú aj vo Washingtone. Veď Hershey zatiaľ vedú svoju divíziu a náš hokejista je šiestym najproduktívnejším hráčom tímu.

S najlepšou ligou sveta má zatiaľ osemzápasové skúsenosti. V ročníku 2019/20 sa krátko objavil aj v play-off s celkovou bilanciou 0+1 a -2. Teraz 46-ka draftu z roku 2018 čaká na ďalšie povolanie do prvého mužstva, ktoré je v bublinovej sezóne o čosi komplikovanejšie ako by tomu bolo za normálnych okolností.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora