Články z NHL - 31.03.2021 12:34

Tatar má formu ako Kane či Matthews. Nezabrzdila ho ani prestávka

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Pre kontakty s pozitívnym človekom na Covid-19 mal Montreal Canadiens v kalendári desaťdňovú prestávku a po nej sa vrátil na ľad s cieľom dohnať zápasový aj bodový deficit na svojich súperov v kanadskej divízii. Presvedčivé víťazstvo nad Edmontonom 4:0 svedčí o úspechu a presným zásahom k nemu prispel aj slovenský forward Tomáš Tatar. Preňho šlo o siedmy sezónny zásah a 21. kanadský bod, čo z neho robí štvrtého najproduktívnejšieho hráča Canadiens.

V útoku s Phillipom Danaultom a Brendanom Gallagherom sa slovenskému krídelníkovi darí, o čom svedčí aj jeho krátkodobá forma. Tá sa dá porovnávať s viacerými veľkými menami NHL. Z najaktuálnejších troch zápasov má Tatar bilanciu 2+2. Výborný priemer si drží aj po rozšírení štatistiky na ostatných desať duelov, v ktorých nakopil 9 kanadských bodov (2+7). Porovnateľne na tom je Auston Matthews (5+4) či Patrick Kane (2+9). Obaja pritom minulú sezónu absolvovali s vyše 80 kanadskými bodmi a potenciál na niečo podobné majú aj tento rok.

"Sám neviem, čo sa stalo. Momentálne dostávam viac priestoru a cítim sa dobre. Mám väčšie sebavedomie a viac vidím ľad. Keď máte sebavedomie, cítite sa lepšie a potom aj hráte lepšie. Budem pokračovať v tvrdej práci pre naše mužstvo," povedal novinárom po výhre nad Oilers, pri ktorej sa podarilo totálne vygumovať hviezdy ako Draisaitl či McDavid.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora