Články z NHL - 02.04.2021 09:09

Chára sa prvý raz pobil v drese Washingtonu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Slovenský hokejový zadák Zdeno Chára prestupoval z Bostonu do Washingtonu s povesťou hráča, ktorý sa nebojí zhodiť rukavice, pokiaľ si to okolnosti vyžadujú. Po jeho prestupe väčšinu podobne vyhrotených záležitostí riešil Tom Wilson, ktorý je už na 43 trestných minútach. V nočnom súboji proti New Yorku Islanders však premiérovo v nových klubových farbách zhodil rukavice aj Chára.

Podľa špecializovaného portálu Hockeyfights šlo o jubilejný 70. pästný súboj slovenského obra, v ktorom navyše dominoval a Matta Martina dokázal poslať k zemi. Šlo pritom o záver stretnutia, v ktorom Chára na ľade pobudol takmer 19 minút. Šťastný koniec však pre jeho Washington zápas nemal. Zrodila sa v ňom totiž vysoká prehra 4:8.

Capitals prehrali druhý zápas po sebe a čiastočne nechávajú zabudnúť na perfektné výsledkové obdobie, ktoré trvalo takmer celý marec. Počas neho zohrali 13 ligových zápasov a 11 z nich dotiahli do víťazného konca.