Články z NHL - 07.04.2021 13:04

Proti Jets vo farbách Jets. Brankár sa stratil v kolotoči prestupov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Neskutočne divokú sezónu prežíva švédsky hokejový brankár Anton Forsberg, ktorý si chcel zúfalo zachytať v NHL a bol preto ochotný prejsť štyrmi klubmi počas dvoch mesiacov. Po konci v Caroline Hurricanes to vyzeralo na jeho angažmán v Edmontone Oilers, no ten mu na konci kempu ponúkol len miesto v AHL. Vyskúšal to teda cez Winnipeg, ani v jeho radoch sa neosvedčil, ale prišla ponuka z Ottawy Senators. Za ňu už stihol rozšíriť svoju skromnú zbierku štartov v profilige a postaral sa aj o jednu kuriozitu.

Hoci za Winnipeg Jets neodchytal Forsberg jediný zápas, "nafasoval" klubový výstroj. Ten je naďalej najaktuálnejším, ktorý má, hoci od jeho debutu v ottawských farbách uplynuli už dva týždne. Keď sa v utorok ráno stretli Senators a Jets, Forsberg bol brankárskou jednotkou hosťujúceho mužstva, no betónmi, lapačkou a vyrážačkou sa hlásil ku domácim. Kuriozita neostala bez povšimnutia a fanúšikovia ju na sociálnych sieťach rozobrali dopodrobna.

Zo 46 striel inkasoval štyri góly a hoci bola vyše 91-percentná úspešnosť lepšia ako dosiahol Connor Hellebuyck na opačnej strane, Ottawa duel prehrala 3:4. Možno Anton Forsberg svojím odevom spustí v NHL trend, pretože zámorskí novinári neúspešne pátrajú po tom, či si už niektorý brankár podobný kúsok dovolil. Vo výstroji bývalého klubu nejaký čas chytal aj Tim Thomas, ktorý počas ročníka 2013/14 vymenil Floridu Panthers za Dallas Stars. Popri zelenom drese nosil výrazné červené betóny. Nešlo však o mužstvá z rovnakej divízie a pri nepravidelnosti vzájomných zápasov si duel tohto typu nepripísal.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora