Články z NHL - 08.04.2021 09:39

Meno na zapamätanie. V pätnástich si buduje sľubnú kariéru

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Už pár dní na sociálnych sieťach po celom svete koluje meno Connora Bedarda. Pätnásťročný kanadský center žiari v juniorskej WHL a všetci sú veľmi zvedaví na jeho premiéru v kanadskej reprezentačnej osemnástke. Je pritom súčasťou prípravného kempu už pre turnaj v americkom Texase, ktorý začína 26. apríla. Takto skoro sa do dorasteneckej reprezentácie dostal aj Connor McDavid či John Tavares. Obaja však boli v Bedardovom veku menej produktívni.

Rodák z Britskej Kolumbie má byť prototypom poctivej kanadskej školy, v ktorej pozície v kluboch zastávajú ľudia, ktorí tomu rozumejú a ostatní im veria. V skromnejších podmienkach vyrastajúci chlapec plní pokyny trénerov a vďaka tomu rozvinul svoj talent do pozoruhodných rozmerov. Priemerne zbiera 1,89 bodu na zápas. McDavid mal v jeho veku priemer 1,06 a doterajším lídrom štatistík tejto ligy bol John Tavares s priemerom 1,18 kanadského bodu na vystúpenie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa TSN (@tsn_official)

Akí hokejisti vyrástli zo zvyšných dvoch menovaných, ani netreba extra zdôrazňovať. Bedard vo svojej krátkej kariére okúsil dokonca aj švédsky hokej, kde na začiatku aktuálnej sezóny nazbieral pár štartov v juniorke HV71. Zámorská sezóna sa začala až o čosi neskôr, a to sa už hlásil Regine Pats, kde má po štrnástich zápasoch bilanciu 10+16. Aj preto je pred jeho prvým väčším medzinárodným reprezentačným turnajom veľký rozruch a všetci očakávajú, čo predvedie medzi najlepšími nedospelými mladíkmi z celého sveta. Kanadská "osemnástka" bude hladná po titule. V roku 2019 totiž obsadila konečné štvrté miesto a o rok neskôr sa pre pandémiu šampionát nehral.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora