Články z NHL - 09.04.2021 09:00

Klub ho vymenil a zmenil sa na nepoznanie. Po príchode sa musel oholiť a ostrihať

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Zaujímavá výmena sa nedávno udiala v kanadsko-americkej NHL. Z New Jersey Devils putovali do New Yorku Islanders skúsení útočníci Kyle Palmieri a Travis Zajac. Najmä pre prvého menovaného to bola zmena nielen klubová. Po príchode do nového tímu ho totiž pravidlá generálneho manažéra donútili výrazne zmeniť imidž.

Palmieri si v drese Devils vypestoval bujnú bradu a tiež dlhšie vlasy. To sa však muselo zmeniť, keďže sa jeho novým pôsobiskom stali Islanders. Generálnym manažérom Newyorčanov je totiž Lou Lamoriello, ktorý od hráčov vyžaduje aj určité pravidlá v rámci vizáže. Na základe toho začala kolovať internetom fotografia 30-ročného útočníka. Ten ešte 7. apríla vyzeral v drese New Jersey úplne inak ako deň po tom v drese Ostrovanov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa NHL.DISCUSSION?? (@nhl.discussion)

Islanders v rámci tejto výmeny obetovali útočníkov A.J. Greera a Masona Jobsta, pričom pribalili aj výber v prvom kole draftu 2021 a vo štvrtom kole v roku 2022. Pravidlá, ktoré generálny manažér Lamoriello nastolil, sú dobre známe pre fanúšikov NHL. Okrem toho, že nemá na hráčoch rád brady či dlhé vlasy, nepreferuje príliš vysoké čísla na dresoch. Aj preto nájdeme v kádri Ostrovanov Caseyho Cizikasa s číslom 53, čo je najvyššie obsadené číslo v New Yorku. 

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora