Články z NHL - 10.04.2021 11:06

Meno Brodeur naspäť na scéne. Jeremy má za sebou debut

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Legendárny kanadský hokejový brankár Martin Brodeur je držiteľom rekordu v počte vychytaných víťazstiev v NHL, zároveň má na konte najvyšší počet čistých kont a na ľade trávil najviac minút spomedzi všetkých mužov v maskách. Svoj posledný ligový zápas odchytal v sezóne 2014/15 a na čas sme si na toto ikonické brankárske meno odvykli. Teraz sa pripomína. Svoj debut v AHL má za sebou Jeremy Brodeur, jeho 24-ročný syn.

Kariéra rodáka z amerického New Jersey zatiaľ nepripomína tú otcovu ani zďaleka. Vo farmárskej súťaži bol už aj v ročníkoch 2017/18 a 2018/19. Tréneri mu však vtedy nedali dôveru ani na jeden súťažný duel a seniorské skúsenosti šiel zbierať do Európy. Po siedmich štartoch za HK Budapešť v maďarskej lige sa však vrátil naspäť. Cez SPHL sa dostal do Binghamtonu Devils, kde je spoluhráčom Mariána Studeniča. Trápiaci sa "Diabli" však vyhrali len štyri z doterajších osemnástich zápasov a Brodeurova premiéra proti Hershey Bears nebola víťazná.

Ako je z názvu zrejmé, Binghamton je farmou New Jersey, ktorému bol Martin Brodeur verný takmer celú svoju kariéru a v rokoch 1995, 2000 a 2003 s ním získal Stanleyho pohár. Cesta syna Jeremyho do prvého tímu bude ešte dlhá a dôvodom nie sú len pandemické obmedzenia. Počtom štartov je momentálne až brankárskou trojkou, pričom jeho kolegovia Gilles Senn aj Evan Cormier sú v jeho veku. Prvý menovaný pritom už dvakrát za New Jersey Devils nastúpil, druhý sa v minulosti dostal na súpisku, no do akcie nezasiahol.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora