Články z NHL - 11.04.2021 14:25

Najhoršie striedanie v histórii NHL! Na ľade bolo 10 korčuliarov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hovorí sa, že hladnému aj z hrnca vykypí a Buffalo Sabres to v aktuálnej potvrdzuje takmer vždy, keď vykorčuľuje na ľad. Naposledy podľahlo Washingtonu Capitals 3:4 a "zaujalo" bizarným striedaním počas prvej tretiny. V jedno momente boli na ľadovej ploche až desiati korčuliari z radov Buffala a s veľkou pravdepodobnosťou šlo o najhoršie striedanie v histórii profiligy.

Veď problémom je už to, keď neprebehne optimálna komunikácia medzi dvomi hokejistami a na pár sekúnd tím hrá v šestici. V tomto prípade zrejme prebehla zlá komunikácia medzi kompletnými dvomi päťkami zverencov Dona Granata. Arbitri nemali inú možnosť, ako poslať na trestnú lavicu jedného z domácich hokejistov. Pri opakovaných záberoch sa komentátori nestačili diviť pri počítaní hráčov v modrom.

"Šable" zaznamenali 31. prehru v prebiehajúcom ročníku NHL a ide tak o suverénne najhorší tím naprieč všetkými divíziami. V doterajších 40 vystúpeniach nazbierali len 24 bodov, čo je o šesť menej ako Ottawa, predposledný tím tejto štatistiky. Buffalu pritom minulý rok len tesne ušla miestenka do rozšíreného play off a tento raz si sľubovalo zlepšenie. Na štvrté miesto by však momentálne potrebovali dvojnásobný počet bodov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora