Články z NHL - 13.04.2021 08:24

Tatar žiaril v derby, má dvojciferný počet gólov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Medzi ústredné postavy uplynulej noci v NHL sa zaradil slovenský hokejista Tomáš Tatar, ktorý potvrdil, že patrí medzi tohtosezónnych lídrov Montrealu Canadiens. Ten zdolal Toronto 4:2, k čomu náš reprezentant prispel dvomi gólmi. Celkom tak skóroval už desaťkrát, čo z neho robí piateho najlepšieho strelca tímu. Isté je aj to, že absolvuje svoju ôsmu sezónu v profilige s dvojciferným počtom gólov.

Tatar sa najprv predviedol už v 2. minúte, kedy prekonal Jacka Campbella a poslal Canadiens do vedenia 1:0. Hosťujúce "Javorové listy" nadobudli dokonca dvojgólové manko, ktoré v prostrednej časti hry dokázali zmazať, no do tretej tretiny šli opäť s jednogólovou stratou. Tú zvýšil práve Tatar, ktorý dve a pol minúty pred koncom trafil opustenú bránku.

Celkom na ľade pobudol sedemnásť minút, okrem dvoch gólov štatistiky obohatil aj dvomi plusovými bodmi a po stretnutí bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. Honor prvej hviezdy si odniesol Josh Anderson, ktorý vsietil víťazný gól. Montreal v kanadskej divíizi drží štvrté miesto, zaručujúce účasť v play-off. Pred Calgary má bezpečný osembovový náskok a na tretí Edmonton stráca sedem bodov.