Články z NHL - 13.04.2021 20:27

Subban dohrával s reznou ranou na stehne. Nevynechal ani striedanie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram
P.K. Subban

Že hokejisti sú nezlomní a tvrdí chlapi, o tom sa veľa hovorí aj píše. Počas najaktuálnejšieho zápasu New Jersey Devils však toto konštatovanie povýšil obranca P.K. Subban na novú úroveň. Po jednom zo súbojov v stretnutí s Pittsburghom utrpel nepríjemnú reznú ranu na svojom pravom stehne, no duel dohral. Nevynechal dokonca ani jedno striedanie, trénerovi Lindymu Ruffovi ostal po celý čas k dispozícii a naviac strelil aj gól.

Ku zraneniu prišiel už v prvej časti hry, no chuť dohrať zápas zvíťazila nad bolesťou. Cez prestávku sa z nepríjemnosti otriasol a pokračoval v súboji. Bolesť navyše na sebe vôbec nedal poznať a hral tak, ako sme uňho zvyknutí. Dohrával súboje, nevyhýbal sa stretom a okrem poctivého bránenia podporoval aj ofenzívu. Šiestu prehru z ostatných siedmich zápasov však neodvrátil a Devils prehrali s Pittsburghom 2:5.

S viac ako 20 odohranými minútami bol štvrtým najvyťaženejším hráčom na ľade a ošetreniu svojho zranenia dal čas až po záverečnej siréne. Prostredníctvom Instagramu dal vedieť, že nešlo o žiadne škriabnutie, ale korčuľa mu kvalitne stehno prerezala. Bolo by pochopiteľné, ak by sa Subban najbližšie obdobie na ľade neukázal. Diabli majú pred sebou sériu štyroch vzájomných zápasov s New Yorkom Rangers a 31-ročný zadák s najväčšou pravdepodobnosťou pri nich bude.