Články z NHL - 13.04.2021 16:18

Uhnite, idem skórovať. Laine strelil možno gól sezóny NHL

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hokejové góly "coast-to-coast", pri ktorých hráč prejde od vlastnej brány až k súperovej, sú v rebríčku atraktívnosti veľmi vysoko. Taký predviedol fínsky útočník Patrik Laine z Columbusu Blue Jackets proti Chicagu. Do radov "modrokabátnikov" sa presunul len počas aktuálnej sezóny, zohraný s novým kolektívom nie je dokonale a aj jeho bilancia 10+7 nie je úplne ideálna. Našťastie však dokáže veľa vecí vyriešiť úplne sám.

Dvojka draftu spred piatich rokov si puk prebrala za vlastnou bránkou a od tej chvíle videl už len jediný cieľ - upratať ho do siete krajana Kevina Lankinena na opačnej strane. Všetko mu vyšlo ideálne, na svojej ceste sa vyhol trom hráčom Blackhawks a vyrovnal na 3:3. Šlo pritom o jeho druhý zápasový gól. Ten prvý bol typickou presilovkovou záležitosťou a tvrdým zakončením z prvej.

V extratime to však už Laine tretí raz na seba nevzal. Po necelých dvoch minútach bolo dobojované, keď sa zatrepotala sieť za chrbtom ďalšieho Fína Joonasa Korpisala. Pre Columbusu to bola 29. sezónna prehra, oproti ktorým do víťazného konca dotiahol len 15 stretnutí.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora