Články z NHL - 17.04.2021 13:16

Česko má v NHL ôsmeho brankára, štartu sa zrejme dočká až o rok

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Profesionálny kontrakt s Nashvillom Predators podpísal český brankár Tomáš Vomáčka. Dvadsaťjedenročný mladík sa tak pridá do nateraz čisto fínskeho zloženia. Bránu "Predátorov" totiž v aktuálnej sezóne háji trio Pekka Rinne, Juuse Saros a Kasimir Kaskisuo. Tých teraz doplní bývalý český reprezentant v kategórii do 18 rokov a 20 rokov, ktorý sa z juniorského tímu Hradca Králové vydal do Ameriky, chytal v USHL a NCAA a čoskoro ho uvidíme aj v AHL.

Nashvillu podpísal dvojročný nováčikovský kontrakt, ktorého súčasťou bude boj o pozíciu vo farmárskom tíme. Klub v AHL pre tieto potreby spolupracuje s Milwaukee Admirals aj Chicagom Wolves. Súčasťou nashvillskej organizácie pritom mladý brankár formálne je od roku 2017, kedy bol vydraftovaný zo 154. miesta a na svoju chvíľu si preto musel počkať.

Pokiaľ by Vomáčka dostal šancu v profilige už počas ročníka 2020/21, stal by sa šiestym či siedmym českým brankárom v prebiehajúcej sezóne. Najvyťaženejším zatiaľ je Vít Vaněček, ktorý sa v úvode ročníka chopil šance vo Washingtone a je jeho brankárskou jednotkou. David Rittich stihol vymeniť Calgary za Toronto, kým Petr Mrázek stratil post jednotky Caroliny a na čas bol dokonca preradený na farmu. Dan Vladař v Bostone a Josef Kořenář v San Jose absolvovali svoje debuty, zatiaľ čo Pavel Francouz figuruje na súpiske Colorada, no zatiaľ si nezachytal. Česi majú celkovo v najlepšej lige sveta 35 hráčov, zatiaľ čo štartom v ročníku 2020/21 sa môže popýšiť len osem rodákov spod Tatier.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora