Články z NHL - 23.04.2021 09:11

Detroitu sa v noci činili česko-slovenské posily

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube
Detroit Red Wings

Hokejový Detroit Red Wings sa činil počas prestupového obdobia a dojem zo sezóny sa snažil zachrániť útočníkmi z Českej republiky a Slovenska. Jeho rady doplnil Jakub Vrána s Richardom Pánikom z Washingtonu a obaja počas uplynulej noci o sebe dali vedieť. Pri presvedčivom víťazstve 7:3 nad Dallasom zaznamenali v súčte až päť gólov a mužstvo prerušilo šnúru troch prehier.

Viac ako martinský rodák sa činil český hokejista. Dvadsaťpäťročný krídelník Jakub Vrána nastrieľal štyri góly a prežil tak najexplozívnejšiu noc svojej kariéry. V 10. minúte otváral skóre, raz mu to padlo v druhej tretine a zvyšné dva zásahy si pripísal v tretej časti hry. To už Dallas značne zaostával a nepomohlo mu ani striedanie brankára po úvodnej dvadsaťminútovke. Produktivite českého forwarda prestup rozhodne pomohol. Kým za Washington bolo jeho štandardom tesné prekonanie dvadsaťgólovej hranice, štatistiky v Detroite ukazujú päť zásahov v štyroch vystúpeniach.

Na sucho nevyšiel ani jeho slovenský spoluhráč. Richard Pánik strelil štvrtý sezónny gól, z toho prvý za "Červená krídla". V závere prvej časti hry si jeho zakončenie našlo cestu do siete Antona Chudobina, vďaka čomu zvýšil na 3:0. Menej spokojný bol Andrej Sekera, ktorý tento zápas absolvoval v opačných farbách. Za vyše štrnásť minút na ľade zaznamenal pri prehre 3:7 jeden mínusový bod.