Články z NHL - 02.05.2021 12:01

Hurá na šampionát! AHL ruší play-off, v hre 10 Slovákov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Calderov pohár už druhý rok po sebe nebude mať víťaza. AHL oznámila, že pre pandemické opatrenia sa ani v sezóne 2020/21 nebude hrať play-off a plná kanadsko-americká pozornosť sa koncentruje na najlepšiu ligu sveta. "Farmárska" súťaž tak skončí poslednými duelmi základnej časti 20. mája a tým bude aktuálna sezóna uzatvorená. Pokiaľ sa hráči nepresunú na vrchol sezóny do NHL, budú k dispozícii pre svetový šampionát. To je veľmi zaujímavá informácia aj pre slovenského fanúšika, keďže v lige pôsobí až desať našich hokejistov.

Vedenie súťaže ponúklo divíziám, v rámci ktorých sa odohral celý ročník, možnosť zohrať záverečný turnaj o honor divízneho šampióna. Taký sa však bude hrať len v Pacifickej skupine, ktorá je so siedmimi účastníkmi jednou z dvoch najpočetnejších. "Aj keď sme sklamaní, že tento rok neodovzdáme Calder Cup, sme vďační za to, že sme mohli poskytnúť bezpečné a konkurenčné prostredie pre viac ako tisíc hráčov, aby mohli hrať hokej a pokračovať vo svojom rozvoji," píše AHL vo svojom stanovisku, vedomá si náročných okolností.

Základná časť skončí deň pred štartom majstrovstiev sveta, čo dáva hráčom možnosť rýchleho preletu nad Atlantikom a hláseniu sa v lotyšskom hlavnom meste. Slovensku do úvahy pripadá produktívny center Adam Ružička, ktorý sa napriek bilancii 11+10 a priemeru blízkemu bodu na zápas, nedočkal pozvánky do Calgary. Krídelníka Mariána Studeniča po šiestich dueloch v profilige vrátilo New Jersey naspäť do Binghamtonu a doterajší priebeh sezóny absolvoval výlučne na farme Martin Marinčin, Róbert Lantoši a Marko Daňo. Poslední dvaja v úvode sezóny vypomáhali aj v extralige.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora