Články z NHL - 03.05.2021 21:03

McDavid so sto bodmi aj v skrátenej sezóne. Plná mohla byť rekordná

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Vletieť do NHL s nálepkou "The Next One" so sebou nesie obrovský tlak, ale Connor McDavid sa s ním vysporiadal perfektne. V nováčikovskej sezóne nazbieral 48 kanadských bodov, v nasledujúcich troch ročníkoch pokoril stobodovú métu a nasledovali dva pandémiou poznačené roky, počas ktorých žiari v popredí tabuľky produktivity pri zníženom počte zápasov. Aktuálne má na konte 87 bodov, o šestnásť viac ako druhý najproduktívnejší hráč a aj tým je jeho spoluhráč a kolega z formácie Leon Draisaitl. V nedeľu ráno Oilers vyhrali derby proti Calgary a hviezdny Kanaďan je na neuveriteľnom priemere 1,78 bodu na zápas.

Prebiehajúca sezóna profiligy má pritom skrátenú podobu a odohrá sa v nej len 56 duelov základnej časti. Že by sa niektorý z útočníkov mal dostať cez deväťdesiat bodov, je obrovským prekvapením. Pokiaľ by si takýto štandard držal v "bežnej" sezóne, končil by so 145 kanadskými bodmi. Asi netreba dodávať, že by šlo o pozíciu jednoznačne najproduktívnejšieho hráča ligy. Pred šiestimi rokmi na takýto triumf stačilo Jamiemu Bennovi nahrať 87 bodov. Severoamerickí novinári dokonca hecujú McDavida, aby v ostávajúcich siedmich zápasoch pridal aspoň dvanásť bodov. To by znamenalo pokorenie stovky a v podaní mladého centra to vôbec nepôsobí ako nedosiahnuteľný cieľ.

"Tento človek ma neprestáva udivovať svojimi výkonmi. Je neuveriteľné, ako sa stále dokáže a chce zlepšovať. Po jednom skvelom zápase podá v tom ďalšom ešte lepší výkon, aby pomohol tímu. To hovorí o jeho zrelosti - hokejovej aj ľudskej. Z tohto mladíka už dávno vyrástol líder nášho klubu," zložil veľkú poklonu edmontonský brankár Mike Smith. "Chcem len pokračovať v tom, čo robím doteraz - v podávaní čo najlepších výkonov a hraní dobrého hokeja. Chceme ísť do play-off z čo najlepšej pozície. Stovka je pekné číslo a bolo by fajn dostať sa tam aj v tejto skrátenej sezóne" povedal ambiciózne McDavid. Ten má v súčte na konte už štyristo zápasov v NHL, a to s bilanciou 191 + 365.