Články z NHL - 05.05.2021 15:37

Lajkol fotku Hitlera, vylúčili ho z národného tímu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Na najbližších hokejových majstrovstvách sveta mohol byť oporou nemeckého mužstva, no nakoniec ani do tímu nebude povolaný. Nemecký brankár Thomas Greiss pôsobí v radoch Detroitu Red Wings, kde chytá s 91,1-percentnou úspešnosťou, no šance na play-off NHL sú stratené. Bývalý dlhoročný brankár New Yorku Islanders by tak koncom mája mohol byť k dispozícii, ale pre svoje pravicové názory sa koučovi Tonimu Söderholmovi hlásiť nebude.

Vedenie nemeckého hokeja sa pred časom zmenilo a kým predošlé tolerovalo Greissovo správanie a vystupovanie na sociálnych sieťach, nové pred ním nebude zatvárať oči. 35-ročný rodák z Füssenu pravidelne podporne a súhlasne reaguje so zdieľanými dezinformáciami či dokonca rasistickými príspevkami, pred štyrmi rokmi si získal veľa neprajníkov lajkom koláže Adolfa Hitlera s Hillary Clintonovou, na ktorej bola dvojica politikov porovnávaná a po smrti kontroverzného pravicového novinára Rusha Limbaugha skladal dojaté prejavy aj na jeho adresu.

Limbaugh mal pritom vlastnú zvláštnu rozhlasovú reláciu, pri ktorej sa rád dotýkal kontroverzných tém, pracoval s nepravdivými a vytrhnutými informáciami a neraz čelil aj obvineniam z rasistických výrokov. Čo sa týka Greissa, nemecký hokej vyhlásil, že za súčasného vedenia si v najcennejšom drese nezachytá. V minulosti pritom absolvoval dve olympiády a dva seniorské svetové šampionáty elitnej kategórie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora