Články z NHL - 06.05.2021 11:22

Nezmestili sa na trestnú lavicu. Rangers a Capitals poriadne okorenili prvú tretinu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Až 141 trestných minút rozdali arbitri nočného stretnutia kanadsko-americkej NHL medzi New Yorkom Rangers a Washingtonom Capitals. Oba tímy si poriadne okorenili najmä prvú tretinu, keď predviedli celkovo šesť pästných súbojov. Tým sa však vyhol slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý tentokrát prenechal bitky spoluhráčom.

Hneď po úvodnom vhadzovaní zhodili rukavice tri dvojice hráčov, pričom prevažne išlo o hokejistov zo štvrtej formácie. Neprešlo ani päťdesiat sekúnd a o slovo sa prihlásil aj tradičný pästiar Tom Wilson, ktorý sa nechcel nechať zahanbiť a aj on predviedol svoje boxerské zručnosti. Na začiatku piatej minúty prišlo k ďalším dvom pästným súbojom, a tak nastal na trestnej lavici veľký pretlak. Hráči oboch tímov sa na lavicu hanby sotva pomestili, keď niektorí museli zaujať miesta na státie.

Aby toho nebolo málo, Kevin Rooney a Tom Wilson dostali na konci prvej tretiny osobné tresty, a tak rozhodcovia udelili v úvodnej časti hry rovných sto trestných minút. Dvojminútový trest obdržal v tomto úseku zápasu aj Zdeno Chára, avšak nie za bitku, ale za podrazenie. Na konci druhej tretine však dostal osobný desaťminútový trest. Z víťazstva v divokom zápase sa nakoniec radovali hokejisti Washingtonu, ktorým sa podarilo uspieť po výsledku 4:2. Hetrikom sa blysol hrdina duelu T. J. Oshie.