Články z NHL - 07.05.2021 19:23

Legendárny bitkár chce dať do laty Toma Wilsona

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Emócie zo štvrtkového zápasu medzi New Yorkom Rangers a Washingtonom Capitals, v ktorom sa vylúčení hráči nevedeli zmestiť na trestnú lavicu, naďalej vrú a k ich utíšeniu pomôže zrejme až fakt, že šlo o ich posledný tohtosezónny vzájomný zápas. Newyorčania sa totiž medzi štvoricu účastníkov play-off zo svojej divízie nedostanú a Capitals sa budú sústrediť na iných súperov. I tak však má newyorský tím ťažké srdce na krídelníka Toma Wilsona, ktorý rozpútal hromadnú bitku útokom na ležiaceho Pavla Bučneviča a následným napadnutím a zranením Artemija Panarina.

Pre Wilsona podobné skraty nie sú ojedinelé a liga mu v minulosti viackrát vymerala stopku na niekoľko zápasov. Pre tentoraz obišiel len s finančnou pokutou, čo vedenie New Yorku Rangers poriadne rozhorčilo. Pustilo sa preto do veľkej kritiky disciplinárnej komisie a inkasovalo za to rekordnú pokutu 250 tisíc dolárov. Na čele disciplinárky NHL pritom už tradične sedí bitkár, ktorý máva pre podobné vyčíňanie pochopenie a sám ho dobre pozná. Aktuálne ním je George Parros, ktorý od roku 2017 nadväzuje na Stéphana Quintala a Brendana Shanahana.

Zdá sa, že Rangers budú musieť spravodlivosť vziať do vlastných rúk a ponúka sa im k tomu Georges Laraque. 44-ročný Kanaďan si cez Twitter pýta zmluvu na jeden zápas a sľubuje, že v ňom by spravil poriadok s neposlušným Wilsonom. Niekdajší robustný útočník skončil v profilige v roku 2010 a o päť rokov neskôr sa nakrátko ešte objavil v nižšej nórskej lige. V NHL pritom odohral trinásť sezón a ako hráč Pittsburghu, Edmontonu, Phoenixu a Montrealu bol vyhlásených pästiarom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora