Články z NHL - 15.05.2021 17:29

Aj tak ju nikto nedvíhal. Trofeje konferenčným šampiónom neudelia

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Aktuálna sezóna NHL ponúkla v základnej časti len konfrontácie medzi mužstvami v rámci jednej divízie. Nestretávali sa tak súperi v rámci celých konferencií a už vôbec nie naprieč nimi. Aj preto titul konferenčného šampióna v sezóne 2020/21 nedáva veľký zmysel a liga rozhodla, že trofej neodovzdá. K Trofeji princa z Walesu mali najbližšie hokejisti Caroliny, Floridy či Toronta. Západnú Trofej Clarenca S. Campbella zase dočahovali tímy Colorada a Vegas.

"Veľa vecí z tejto sezóny nám určite utkvie v pamäti. Jednou z nich bude fakt, že sa neudeľovali konferenčné trofeje," nadnesene prehlásil pre ESPN Steve Mayer, ktorý je členom prezídia ligy. Pracovalo sa pritom s viacerými alternatívami a namiesto dvoch pohárov sa napríklad mohli udeliť štyri, pre víťaza každej divízie. Aj od tejto myšlienky však NHL upustila.


Počas dlhodobej časti nazbieralo najviac bodov Colorado Avalanche. Z 56 zápasov ich nakopilo 82.

Zľahčeným argumentom, prečo trofeje neudeľovať, bola aj ich zlá prezentácia. Traduje sa totiž, že zodvihnutie trofeje za základnú časť nosí v play-off smolu. Preto sa hráči zvyčajne s trofejou len odfotili a ani sa jej nedotkli. Na oslavy pred nabitým vyraďovacím programom nebol čas. Skrátená a pandémiou poznačená základná časť sa chýli ku koncu a play-off štartuje v nedeľu večer. Kým niektoré celky už nejaký čas poznajú meno svojho osemfinálového súpera, takému Vancouveru či Calgary ešte ostávajú v kalendári tri či štyri zápasy.