Články z NHL - 17.05.2021 09:21

Zaboxuje si youtuber Paul proti hokejistovi San Jose?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Youtuber Jake Paul sa naďalej stará o kvalitný rozruch na scéne boxu a po aprílovom knokaute Bena Askrena hľadí na ďalšie výzvy. Sám pritom cez sociálne siete provokuje najmä ďalšie osobnosti zo sveta zmiešaných bojových umení a zopár odporcov si našiel aj svojou návštevou na turnaji UFC 261. Vyzývateľa však momentálne má z hokejového prostredia a stretnutie v ringu by s ním rád dohodol Evander Kane, útočník San Jose Sharks.

"Žraloci" do play-off nepostúpili, majú po sezóne a 29-ročný Kanaďan tak má priestor na vymýšľanie. Jeho provokáciám však o päť rokov mladší Paul venuje pramálo pozornosti. Jeho kariérna bilancia je momentálne 3-0 a hľadá väčšiu výzvu ako boxerského debutanta. Proti Askrenovi navyše mnohí oceňovali jeho pohyb, rýchlosť aj prácu rúk. Promotéri tak ešte hlasnejšie kričia, že nejde už len o youtubera a exhibicionistu, ale vážne ho treba brať aj ako pästiara.

"Tvoj tím hovorí, že sa ma príliš bojíš na to, aby si so mnou bojoval? Sľubujem, že až ťa uspím, už to bolieť nebude. Zatiaľ si ošetri monokel, ktorý máš od Floyda," napísal Kane na Twitteri. Odkázal tým na konflikt, ktorý Jake Paul vyprovokoval na tlačovej konferencii pred exhibičným zápasom jeho brata Logana proti Floydovi Mayweatherovi. Keď boxerskej legende vzal z hlavy čapicu, ten reagoval spôsobom, aký mu bol celú kariéru vlastný.

Kanadský krídelník mal o Paula záujem už pred dohodnutím jeho duelu s Benom Askrenom a teraz ho oživil. V NHL absolvoval už viac ako dvadsať pästných súbojov, lenže v San Jose je do roku 2025 viazaný zmluvou a na box by musel dostať písomného odobrenie od kalifornského mužstva. Dôvod na exhibíciu má ešte jeden. Počas svojej kariéry nakopil množstvo dlhov a počas leta zažiadal o osobný bankrot. Zopár miliónov za zápas s youtuberom by sa mu hodilo.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora