Články z NHL - 21.05.2021 19:43

Kanadská derby séria po 42 rokoch priniesla hrozivý moment

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ak mala mať "kanadská" divízia v tomto ročníku NHL jednu konkrétnu výhodu, boli to očakávané vybičované play-off série, v ktorých na seba narazia slávne kluby z krajiny javorového lista. Takou je konfrontácia Toronta Maple Leafs s Montrealom Canadiens, ktorí sa vo vyraďovacích bojoch stretli po 42 rokoch a v tohtoročnej základnej časti zvádzali dramatické bitky aj napriek tomu, že Torontčania nazbierali v súčte o 18 bodov viac.

Montreal dokonca sériu otvoril víťazstvom na ľade súpera, no dianie poznačil aj jeden veľmi vážny incident. V 11. minúte zápasu sa vážne zranil kapitán John Tavares, ktorý padol na koleno rozbehnutého montrealského kapitána Coreyho Perryho. Ten síce má povesť tvrdého a miestami zákerného hokejistu, no tentoraz v tomto zrejme bol nevinne. Tridsaťročný kanadský center bol odnesený na nosidlách a zrejme v prvom vyraďovacom kole ostane na trojminútovom icetime. Toronto, ktoré vypadlo v prvom kole play-off aj v ostatných štyroch ročníkoch, tým nadobudlo veľkú stratu.

"V hokeji som už zažil veľa, vrátane ťažkých zranení hráčov, ale táto situácia bola zrejme najnepríjemnejšou z nich. Všetko navyše v prázdnej hale bez divákov. Hráči boli z toho nejaký čas rozladení a poriadne vyľakaní," povedal tréner Sheldon Keefe ku strate svojho 50-bodového hráča zo základnej časti. Dodal však, že Maple Leafs majú dostatočne široký káder na to, aby sa s týmto momentom dokázali herne vysporiadať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora