Články z NHL - 01.06.2021 21:13

Tampa prijala veľký precedens. Môže zaň nešťastný chlapec

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Sektor domácich a sektor hostí sa so zámorskými zimnými štadiónmi rozhodne nespája a viaceré arény majú zavedený pomerne striktný dresscode, ktorý zakazuje nosenie dresu hosťujúceho mužstva. Medzi ne sa už neradí Tampa Bay Lighting, ktorej striktné pravidlá obmäkčil tohtosezónny incident s malým chlapcom, fandiacim konkurenčnej Floride Panthers. Ten mal počas prvého kola play-off lístok do "prémiového" sektoru Amalie Areny, v ktorom sa k farbám súpera nemožno hlásiť.

Rýchlosťou blesku sa následne začalo šíriť video, na ktorom dvaja zamestnanci bezpečnostnej služby jedenásťročného fanúšika konfrontovali a žiadali od neho odovzdanie dresu alebo opustenie arény. Argumentovali pritom práve pravidlom z roku 2015, ktoré európskemu fanúšikovi nedáva žiaden zmysel. Prítomnosť hosťujúcich priaznivcov duelom dodáva náboj a je zväčša vítaným spestrením.

Nech si však človek o tomto pravidle myslí čokoľvek, floridský priaznivec s otcom toto pravidlo pomerne arogantne odignorovali, hoci ho Tampa Bay jasne komunikuje a pripomína e-mailom aj bezprostredne po zakúpení vstupenky. Ide pritom len o konkrétny sektor, ktorý nezaberá ani desať percent celkovej kapacity tribúny. Napriek tomu sa "Blesky" rozhodli toto pravidlo zmeniť a od budúcej sezóny sektor so špecifickými pravidlami o dresoch existovať nebude.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora