Články z NHL - 03.06.2021 13:58

Brutálny hit Scheifeleho sprevádzalo veľké gesto Ehlersa

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

V zámorskej NHL už prebieha druhé vyraďovacie kolo a prvú konfrontáciu majú za sebou Montreal s Winnipegom. Úspešnejší boli Canadiens, ktorí stretnutie na domácom ľade vyhrali 5:3, no veľa sa hovorí o škaredom faule z absolútneho záveru stretnutia. V momente, ako Jake Evans v poslednej minúte pečatil víťazstvo gólom do prázdnej bránky, utŕžil tvrdý hit od Marka Scheifeleho. Toho už puk vôbec nezaujímal a zakončujúcemu hráčovi šiel výlučne po hlave. Celkom správne za to dostal trest na 5+10 minút a očakávať môže ešte aj verdikt disciplinárnej komisie. Pozorný divák si však okrem faulu všimol aj veľké gesto jeho spoluhráča Nikolaja Ehlersa.

Dánsky krídelník prikorčuľoval do mely, ktorá sa strhla pri bránke Winnipegu, no jeho cieľom nebolo rozdávanie úderov. Svoju pozornosť venoval ležiacemu a otrasenému protihráčovi. Klbko hráčov vlastným telom blokoval tak, aby sa nedostalo nebezpečne blízko k Evansovi a nemohlo mu spôsobiť ďalšie zranenie. Moment sa do veľkej miery stratil v hneve na Scheifeleho, no bola by veľká škoda, pokiaľ by takéto gesto a krásny čin fair-play ostal bez povšimnutia.

Ehlers hrá v profilige už šiesty rok a je naučený občas úder rozdať aj prijať. Sám však nemá práve robustnú postavu, jeho devízou je najmä korčuľovanie a s tohtosezónnymi 15 trestnými minútami v 47 dueloch základnej časti patrí rozhodne medzi disciplinovanejších hokejistov. Ku svojmu férovému gestu sa vrátil aj na pozápasovej tlačovej konferencii a mimoriadne ho nezväčšoval a nenafukoval. Triezvo zhodnotil, že videl nebezpečenstvo, ktoré súperovi hrozilo a nemal záujem biť sa. Jediným, o čo sa snažil, preto bolo udržať všetkých ďalej od Jakea Evansa.