Články z NHL - 10.06.2021 08:33

Vydarený šampionát môže priniesť ďalších hráčov v NHL

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Nedávno skončený svetový hokejový šampionát priniesol po ôsmich rokoch postup slovenskej reprezentácie medzi osmičku najlepších. Omladený tím sa s neľahkou úlohou popasoval na výbornú, keď zvládol zdolať Rusov, potrápiť Švédov a najmä preniknúť do štvrťfinále. Vynikali tiež individuality, ktoré môžu postupne rozšíriť počet Slovákov v NHL.

Včera večer sa totiž na oficiálnej stránke Columbusu Blue Jackets objavila správa o tom, že 18-ročný obranca Samuel Kňažko podpísal nováčikovský kontrakt. Práve "modrokabátnici" draftovali talentovaného beka minulý rok v treťom kole zo 78. miesta. Po výborných výkonoch na Majstrovstvách sveta si tak Kňažko vypýtal zmluvu v zámorí. V uplynulej sezóne pôsobil v juniorke fínskeho TPS Turku, kde strávil už svoju tretiu sezónu v tíme do 20 rokov napriek tomu, že väčšinu času mohol stráviť ešte v tíme do 18 rokov. Aj vo vyššej vekovej kategórii sa však dokázal presadiť, o čom svedčí priemer pol bodu na zápas, keď odohral 120 zápasov základnej časti, v ktorých zaznamenal 60 kanadských bodov. Ďalších päť duelov pridal aj v playoff, kde nazbieral tri body za gól a dve asistencie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Columbus Blue Jackets (@bluejacketsnhl)

V súvislosti s kanadsko-americkou NHL sa opäť začína skloňovať aj meno Petra Cehlárika. Uplynulú sezónu strávil vo švédskom Leksande, kde patril k ťahúňom tímu a spoločne s Marekom Hrivíkom aj k najproduktívnejším hráčom celej súťaže. Na šampionáte bol direktoriátom zvolený za najlepšieho útočníka, a tak sa okamžite objavil záujem viacerých tímov. V rámci NHL má na 25-ročného forvarda stále práva Boston Bruins, v drese ktorého už okúsil chuť najprestížnejšej ligy sveta. Intenzívne sa však o Cehlárika začal zaujímať aj Avangard Omsk, ktorý vlastní práva na slovenského hokejistu v rámci KHL a do celého procesu rozhodovania by chceli prehovoriť aj predstavitelia švajčiarskeho klubu HC Lausanne.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora