Články z NHL - 13.06.2021 22:08

Avizovaná jednotka draftu zrejme odmietne NHL pre univerzitu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hokejové majstrovstvá sveta v Rige absolvoval v úlohe hráča, ktorý by sa mohol stať jednotkou draftu NHL 2021. Krátko po turnaji však obranca Owen Power avizuje, že jeho budúcnosť v najlepšej lige sveta nemusí byť samozrejmosťou a sám by preferoval zotrvanie na univerzite v Michigane, kde dokazoval svoje kvality aj v ostatnej sezóne. Upravená a improvizovaná sezóna v NCAA zapísala do jeho štatistík 16 kanadských bodov v 26 dueloch, čo je na beka výborné číslo a za zmienku stojí aj osemnásť plusových bodov v štatistikách.

Počas nováčikovského výberu pred novým ročníkom by po Powerovi malo siahnuť Buffalo Sabres, ktoré si v druhej polovici júla bude spomedzi talentovaných hráčov vyberať ako prvé. Ak by pred Powerom uprednostnilo ofenzívneho hráča, šancu dostane Anaheim Ducks alebo Seattle Kraken. "Chcel by som si na univerzite viac ochytať hokej, ale záležať bude aj na mužstve, ktoré si ma vyberie," povedal mladý Kanaďan novinárom. Zámorské médiá zároveň rozvádzajú dôvody a rozumejú tomu tak, že Power nechce svoju veľkú kariéru začínať v Buffale, ktoré patrí dlhší čas medzi najhoršie tímy ligy.

Experti však tento jeho postoj oceňujú. Jack Hughes či Alexis Lareieniére, draftové jednotky z ostatných dvoch rokov, počas svojej nováčikovskej sezóny skôr trpeli ako žiarili. Uchytenie sa v prvom tíme je navyše pre obrancov často ešte náročnejšou úlohou. Zvládol ju napríklad Rasmus Dahlin či Aaron Ekblad, ktorí od úvodu svojej kariéry potvrdili značnú časť potenciálu, ktorý im bol odhadovaný. Veľkými hráčmi však mal byť aj Olli Juolevi, Adam Boqvist či Evan Bouchard a u tých ostávajú prognózy a predpovede skautov značne nenaplnené.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora