Články z NHL - 14.06.2021 16:03

Za deväť rokov som vyhral ho**o, zúri hviezda Colorada

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Druhý rok po sebe sa Colorado Avalanche radilo medzi najlepšie tímy dlhodobej časti sezóny, no v play-off z toho dokázalo vyťažiť nečakane málo. V sezóne 2019/20 ho v druhom kole zastavil Dallas, tento rok v rovnakej fáze Vegas. Ťažko to nesie kanadský útočník Nathan MacKinnon, ktorý v roku 2013 do tímu pribudol ako jednotka draftu, veľmi rýchlo sa uchytil a aj vďaka nemu sa s dvojnásobným víťazom Stanleyho pohára začína opäť počítať. Z pohľadu samotného hokejistu je to však pomalšie ako by si prial. V tohtoročnom play-off pritom robil maximu, v desiatich zápasoch mal bilanciu 8+7 a lepšie bodové priemery v play-off držali len Gretzky či Lemieux. Tí pritom hrali v úplne inej ére.

Keď však Colorado v piatok prehralo v Las Vegas 3:6, séria skončila výsledkom 2-4 z jeho pohľadu a MacKinnon neskrýval frustráciu. "Mám pred sebou deviatu sezónu v Colorade a doteraz som nevyhral ani ho**o," predniesol v obkľúčení novinárov. V mladosti pritom menil na zlato všetko, čoho sa dotkol. Vyhral QMJHL, Memorial Cup, je majstrom sveta z roku 2015 a vo vitríne má aj prestížne individuálne ocenenia pre najlepšieho nováčika sezóny. Sám však túži po Stanley Cupe, ktorý zatiaľ neprichádza. Rodák z Halifaxu je pritom veľkým srdciarom, v tejto sezóne bol druhým najproduktívnejším hráčom tímu, a to pre nižší počet zápasov oproti Mikkovi Rantanenovi. Podpísal pritom kontrakt so zníženým príjmom, aby mu tím mohol dotiahnuť ďalších kvalitných spoluhráčov.

"Cítil som, že tento rok máme reálnu šancu pohár získať a že máme najlepší mančaft v NHL. Z nejakého dôvodu to však nezafungovalo. Prehrali sme štyrikrát po sebe a končíme. Štve ma to," pripomenul, že Avalanche mali sériu rozohranú výborne a viedli 2-0 na zápasy. Čím však priaznivcov potešil, nebalí a nevzdáva to. Sľúbil, že klubu ten titul privezie a spraví všetko pre to, aby sa to podarilo už v najbližšej sezóne. Klub vyšiel na trón naposledy v ročníku 2000/01, a to žiarili hráči ako Sakic, Forsberg, Hejduk, Tanguay či Roy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora