Články z NHL - 20.06.2021 08:21

Ponuku mal z českej ligy, nakoniec vráti Britániu do NHL po 20 rokoch

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Na ostatných hokejových majstrovstvách sveta bol Liam Kirk rozhodne jedným z najväčších prekvapení, pokiaľ nie najväčšou individuálnou senzáciou. Britský útočník nastrieľal sedem gólov a spoločne s Kanaďanom Andrewom Mangiapanem bol najlepším strelcom turnaja. To neostalo bez povšimnutia v prostredí tohto športu a dvadsaťjedenročnému hokejistovi sa začali kopiť ponuky. Nešlo pritom o nič malé a na tri roky sa upísal Arizone Coyotes.

Spočiatku sa pritom v našom prostredí o čosi viac hovorilo o českej extralige, kde si ho vo svojich radoch vedel predstaviť najmä Třinec, víťaz uplynulého ročníka. Podľa českých médií pritom nemal byť jediný. NHL však je predsa o čosi lákavejšia a britský hráč si v nej zahrá po dlhých dvadsiatich rokoch. Tým posledným bol Kevin Brown, rodák z Birminghamu, ktorý pôsobil v Los Angeles, Caroline aj Edmontone. Najlepšiu ligu sveta opustil v roku 2000.

Britské ostrovy pritom v doterajšej NHL neboli úplne nezastúpené. Farby St. Louis háji krídelník Nathan Walker, ktorý sa narodil vo waleskom Cardiffe, no na papieri je Austrálčanom. V drese tejto krajiny sa v minulosti dvakrát objavil na svetovom šampionáte. Pokiaľ ide o Kirka, Coyotes naňho majú právo od draftu 2018, kedy si ho vybrali z 189. miesta. Šancu však doteraz nedostal, pôsobil v OHL a počas pandemického prerušenia brázdil ľady vo Švédsku a Anglicku.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora