Články z NHL - 20.06.2021 15:29

Jeden z najlepších nováčikov NHL možno ujde do CSKA

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Komunikáciu so svojím zamestnávateľom znížil na úplné minimum a v Rusku sa hovorí o veľkom záujme o jeho služby. Hoci je útočník Kirill Kaprizov nominovaný na ocenenie pre najlepšieho nováčika sezóny v NHL, ročník 2021/22 by mohol začať v KHL. Intenzívne sa oňho zaujíma CSKA Moskva a keďže sa rokovania 35-gólového strelca s Minnesotou Wild nijak nehýbu, tento scenár sa javí ako vysoko pravdepodobný. Predpovedá ho aj Kevin Weekes. Bývalý brankár je dnes uznávaným expertom v zámorskom hokeji a jeho zákulisné informácie sa neraz ukázali ako správne a trefné.

​​​V prípade tohto krídelníka navyše sedia aj viaceré argumenty, ktoré ukazujú do moskovského armádneho klubu. Je chráneným voľným hráčom, čo vytvára štít voči ostatným tímom v profilige, nie však európskym. Suverénne najproduktívnejší hráč Minnesoty je navyše aktuálne v Rusku, komunikovať sa mu príliš nechce a neskrýva veľký záujem hrať na olympijských hrách 2022 v Číne. Či by sa na nich mohol ukázať ako hokejista z NHL, stále nie je dohodnuté. Kaprizov pritom už má zlato z Pchjongčangu 2018.

Do NHL sa sťahoval len pred aktuálnym ročníkom, pričom v sezóne 2019/20 bol najlepším strelcom a tretím najproduktívnejším hráčom KHL. Na severoamerických klziskách sa rozhodne nestratil, experti oceňovali jeho skvelú techniku a skvelé prihrávky, ktoré dokázal dopĺňať aj kvalitnou streľbou. Svoju nováčikovskú sezónu uzavrel s bilanciou 27+24. Jeho Wild si aj vďaka tomu zabezpečili postup do play-off, pričom v Západnej divízii za sebou udržali San Jose, Los Angeles či St. Louis.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora