Články z NHL - 22.06.2021 21:57

Pozor, čo si želáš. Chceli Tampu, dostali od nej nevídaný debakel

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter
Tampa Bay Lightning - New York Islanders

Fanúšikovia Tampy Bay si naplno vychnutnali New York Islanders v piatom zápase prebiehajúceho tretieho kola play-off. Lightning totiž na domácom ľade rozstrieľali newyorského súpera výsledkom 8:0, čo je skóre veľmi nezvyčajné pre NHL a obzvlášť vo vyraďovacej fáze. Boli to pritom práve priaznivci Islanders, ktorí avizovali, že by si na tohto súpera priali naraziť a pripravili by mu tak revanš za minuloročnú konfrontáciu. Tú prehrali 2-4 na zápasy. Bilancia vzájomných zápasov pritom rozhodne nevyznieva v prospech New Yorku. Ten padol v ôsmich z ostatných dvanástich meraní síl.

Pokrik fanúšikov Islanders "My chceme Tampu" v piatom zápase druhého kola pritom pravdepodobne nesúvisel s mimoriadnym sebavedomím pred konferenčným finále. Zverenci Barryho Trotza však s prehľadom postrážili sériu s Pittsburghom aj Bostonom 4-2. Chuť konfrontovať sa s Tampou možno voľne parafrázovať ako heslo "dajte nám súpera". Tampa Bay pritom obsadila až tretiu priečku vo svojej Centrálnej divízii a počtom bodov by sa v celoligovej tabuľke radila až na 8. miesto. To je však vzhľadom na geografické pandemické rozdelenie ligy veľmi skreslený pohľad. Keď potom Tampa Bay pred takmer pätnásťtisíc fanúšikmi vyhrala rozdielom ôsmich gólov a ujala sa vedenia v sérii, publikum si z plného hrdla zaskandovalo: "Dostali ste Tampu!"

Treba si dávať pozor na to, čo si človek želá. Zabáva sa teraz americká hokejová verejnosť. Vysoké víťazstvo dáva pred utorkovou rannou mečbalovou konfrontáciou Tampe Bay silné karty do rúk, avšak doterajší priebeh série bol veľmi vyrovnaný a skôr sa očakáva návrat k tomuto trendu. Trikrát víťaza zápasu určoval jednogólový rozdiel a je otázkou, či fanúšikovský výsmech neprišiel priskoro a nevypomstí sa. Obhajca titulu však je favoritom na postup a schyľuje sa dokonca ku rovnakému výsledku série, aký sa zrodil v minuloročnom finále Východnej konferencie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora