Články z NHL - 27.06.2021 18:51

Vo finále bojov o Stanley Cup opäť Slovák na každej strane

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Počet slovenských hokejistov v najlepšej lige sveta je z roka na rok nižší, no slovenského fanúšika môže tešiť aspoň fakt, že druhý rok po sebe bude komu fandiť na oboch stranách barikády. Teda aspoň rodák spod Tatier je súčasťou jedného či druhého kádra. Tampa Bay si zahrá poslednú sériu ligovej sezóny druhý rok po sebe a bude obhajovať titul, ktorý minulý rok vybojovala proti Dallasu Stars. Proti nej bude Montreal Canadiens, ktorý na svoju finálovú účasť čakal dlhých 28 rokov. Naposledy bojoval o Stanley Cup začiatkom 90. rokov a sériu proti Los Angeles dokázal dotiahnuť do víťazného konca.

Tampa Bay v play-off prešla cez Floridu, Carolinu a New York Islanders. Dôležitým článkom jej zostavy je Erik Černák, ktorý doteraz stihol odohrať 62 zápasov a hoci počas konferenčného finále na chvíľku "Bleskom" vypadol pre zranenie, na finálové boje bude pripravený. Farby Montrealu zase háji útočník Tomáš Tatar, no ten má na konte len 55 ligových štartov, z nich najaktuálnejší z konca mája, a dôveru trénera Dominiqua Ducharma sa mu nedarí opätovne nadobudnúť. Pri postupe cez Toronto ešte hral, no sériu s Winnipegom a Vegas presedel len na tribúne. Finálový boj medzi týmito dvomi celkami začne v utorok nadránom.

Slováci proti sebe stáli vo finále aj minulý rok. Z dvojice Černák-Sekera bol vtedy šťastnejší prvý menovaný. Rok predtým si to o trofej rozdal Boston so St. Louis, pričom slovenské zastúpenie bolo len na strane zdolaných Bruins. Rovnako súčasťou strieborného tímu bol slovenský hokejista aj pri finále v roku 2018 medzi Vegas a Washingtonom. Finálová séria bez slovenského hokejistu sa hrala naposledy v ročníku 2017/18, kedy sa konfrontoval Pittsburgh s Nashvillom.