Články z NHL - 04.07.2021 11:44

Neuveriteľná štatistika! Od roku 1980 bol vo finále Stanley Cupu vždy Jágrov spoluhráč

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Twitter

Na prelome júna a júla prebieha finále bojov o Stanleyho pohár v kanadsko-americkej NHL. Tentokrát sa v boji o najcennejšiu hokejovú trofej stretli Tampa Bay Lightning a Montreal Canadiens. Je teda isté, že na zozname víťazov bude aj slovenské meno, keďže na súpiskách figurujú Erik Černák, resp. Tomáš Tatar. Na sociálnych sieťach sa však objavila ešte zaujímavejšia informácia, ktorá siaha až do roku 1980.

Práve od tohto roku trvá špecifická séria týkajúca sa českej hokejovej legendy. V každej finálovej sérii počas uplynulých 41 rokov totiž nastúpil hráč, ktorý bol v istej fáze svojej kariéry spoluhráčom Jaromíra Jágra. V tej aktuálnej sú to obrancovia Montrealu Jon Merrill a Brett Kulak. Neuveriteľne znejúca štatistika vyvoláva rešpekt voči kariére legendárneho útočníka.

Jaromír Jágr pôsobil v zámorskej súťaži s prestávkami od roku 1990 do roku 2018 a zahral si tak so stovkami spoluhráčov. Aj vo veku 49 rokov je aktívnym hokejistom a plánuje vo svojej kariére pokračovať. V uplynulom ročníku totiž postúpil so svojim Kladnom do českej najvyššej súťaže, ktorú si tak opäť môže od jesene zahrať.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora