Články z NHL - 06.07.2021 13:53

V hlasovaní o Norrisovu trofej lídra produktivity nepodporil vôbec nik

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

National Hockey League už pozná držiteľov individuálnych ocenení v sezóne 2020/21 a v kategórii obrancov sa zrodilo zaujímavé prekvapenie. Ani nie tak v podobe samotného víťaza hlasovania, ale skôr pri umiestnení najproduktívnejšieho beka profiligy. James Norris Memorial Trophy má totiž povesť ceny, ktorú získavajú ofenzívni zadáci a nad ich bránením, blokovaním streľby či hrou do tela sa pritom zvykne jedno očko prižmúriť. Tento rok tak pomyselná ručička ukazovala na Tysona Barrieho z Edmontonu Oilers.

Kanaďan s bilanciou 8+48 však nedostal ani jeden hlas. To sa v histórii Norrisovej trofeje doteraz nikdy nestalo a najhoršie umiestneným lídrom produktivity medzi obrancami bol Sergej Gončar v roku 2004. Rusovi vtedy uškodilo dvadsať mínusiek v hodnotení +/- a skončil na deviatej priečke. Barrie sa však vôbec neumiestnil. Jeho produktivita pochádza najmä z edmontonských presilových hier, kde sa o všetko podstatné zväčša stará dvojica McDavid-Draisaitl. Kopenie asistencií po ich boku je, podľa hlasujúcich, zrejme príliš ľahkou úlohou.

Radosť z Barrieho neúspechu môže mať najmä 23-ročný Adam Fox z New Yorku Rangers, ktorý bol v tabuľke produktivity bekov druhý a popri tom je jeho silnou zbraňou blokovanie striel súpera. Talentovaný Američan za sebou nechal mená ako Victor Hedman, Dougie Hamilton, Charlie McAvoy či John Carlson.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora