Články z NHL - 13.07.2021 11:24

Černák má vážneho nápadníka, má už preňho obranného kolegu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Tampa Bay získala druhý Stanleyho pohár v priebehu dvoch rokov, pričom Erik Černák bol opäť jednou z ústredných postáv tímu. Pozornosť teraz púta naprieč celou ligou a najväčší záujem oňho, podľa zámorských médií, je vo Vancouveri Canucks. Tento celok dlhšie hľadá dobre staveného beka, ktorý nebude mať problém s pohybom ani hrou s pukom. Skromný plat a dobré výkony robia z košického odchovanca ideálnu voľbu, ale je jasné, že "Blesky" sa ho nebudú chcieť vzdať za lacno. Ide totiž o stabilného člena prvých dvoch obranných dvojíc tímu, ktorý má postavenie na úrovni Victora Hedmana či Ryana McDonagha.

Rovnakú pozíciu by však prebral aj vo Vancouveri, kde by mu dokonca mohli 2,95-miliónový kontrakt navýšiť. Umiestnenie tímu však v ostatných rokoch nie je také lichotivé, ako v prípade Tampy. "Kosatky" v sezóne 2020/21 nehrali vyraďovaciu časť, čo sa im stalo šiesty raz za ostatných osem rokov. Posilnenie je preto viac ako žiaduce a podľa uznávaného redaktora Matthewa Zatora je práve slovenský zadák najvýhodnejším obchodným cieľom.

"Je mladý, priateľský k rozpočtu klubu a perfektne sa hodí pre Quinna Hughesa v najlepšom obrannom páre. Vancouver by za neho pravdepodobne musel obetovať voľbu v prvom kole draftu 2021, jedného zo svojich nádejných mladíkov a možno by si spolu s Černákom museli vziať aj útočníka Tylera Johnsona s jeho drahou zmluvou. V Tampe na hráčov zrejme čaká znižovanie platov, ale aj Vancouver môže mať problém. Musí totiž riešiť nové zmluvy pre svojich kľúčových hráčov a tí nebudú lacní," dopĺňa vo svojom rozsiahlom texte. 24-ročný hokejista je pritom súčasťou floridského tímu od sezóny 2018/19, kedy sa prepracoval z farmárskeho Syracuse.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora