Články z NHL - 17.07.2021 21:58

Doktor vied Ovečkin chce odborne pomáhať ruskému hokeju

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Stále častejšie sa špekuluje o budúcnosti Alexandra Ovečkina. Keďže ide o 35-ročného hokejistu, jeho koniec kariéry nemusí byť tak ďaleko a verejnosť zaujíma, čo bude potom. Rus sa vrhol na vzdelanie a je krôčik od zisku titulu doktora pedagogických vied. Na Federálnom vedeckom stredisku pre telesnú kultúru a šport v Moskve má pred sebou obhajobu dizertačnej práce a teda posledný krok na svojej študijnej ceste.

Na čo mu taký titul bude? Zaistiť mu môže veľmi lukratívne funkcionárske miesto v ruskom hokeji, prostredníctvom ktorého by rád pomohol rozvoju tohto športu vo svojej vlasti. Smeruje tým už len témou svojej práce, ktorou je porovnávacia analýza technického a taktického tréningu medzi Severnou Amerikou a Ruskou federáciou.

Obhajobu si načasoval na letné medzisezónne obdobie a potom sa bude pripravovať na nový ročník profiligy s Washingtonom Capitals, kde to ešte rozhodne nezabalil. Nejaký ten rôčik ešte v hlavnom meste USA pravdepodobne pobudne, hoci viackrát avizoval, že definitívnu bodku za svojou aktívnou kariérou by chcel dať v radoch materského Dinama Moskva.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora