Články z NHL - 19.07.2021 09:08

Seattle má k dispozícii hviezdneho, no preceneného brankára

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Už v stredu vybuduje nováčik NHL svoj budúcosezónny káder, preto sa v Amerike horlivo diskutuje o tom, ktorých hráčov by mohol do svojich radov angažovať. Jedna veľmi zaujímavá možnosť sa Seattlu naskytá aj na brankárskom poste, a to v podobe Careyho Pricea. Kanadská hviezda má za sebou štrnásť sezón v NHL a tá najbližšia by mohla byť prvou nemontrealskou. Vypadol totiž zo zoznamu hráčov, chránených pre expanzný draft.

Price bol pôvodne jedným z nedotknuteľných hráčov Montrealu Canadiens, tým pádom mu prestup ku "Krakenovi" nehrozil. Na jeho vlastný podnet sa však tento stav zmenil a chránený je jeho brankársky kolega Jake Allen. Montrealčania by i tak o svojho dlhoročného gólmana prišli neradi a veria, že vysoká cena je dostatočne odrádzajúcim faktom. Ostávajúcich päť rokov jeho kontraktu by nového zamestnávateľa stálo 10,5 milióna dolárov ročne. Pravidelne pritom vychádzajú články o tom, že výkonnostne očakávania od tejto ceny nenapĺňa.

Odhadovanie toho, kto by sa mohol stať akvizíciou Seattlu Kraken, je v Kanade a Spojených štátoch mimoriadne atraktívnou témou. Kanadský web Sportsnet vybral desať najpútavejších možností. Popri 33-ročnom brankárovi sa núka Gabriel Landeskog, Vladimir Tarasenko, Mark Giordano, Max Domi, Ryan Johansen či Yanni Gourde.