Články z NHL - 21.07.2021 18:46

Liga aj klub vyjadrili hrdosť na prvého otvoreného homosexuála

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Hokejová NHL sa nedávno dočkala zaujímavého zaujímavého míľnika, keď prvý hokejista s kontraktom v najlepšej lige svete verejne oznámil svoju homosexuálnu orientáciu. Do hokejových encyklopédií tento moment nevstúpi, ale z psychologického a spoločenského hľadiska môže ísť o výrazný zlom, ktorý osmelí ďalších nielen v športovej obci. Odvahu v sebe zmobilizoval devätnásťročný Luke Prokop, hráč Nashvillu Predators, a na jeho vyhlásenie okamžite veľmi kladne reagoval zamestnávateľ, liga aj osobne jej hlavný predstaviteľ Gary Betman. Mladý obranca tvrdí, že by bez tohto vyhlásenia nemohol byť sám sebou. Inštitúcie oceňujú jeho odvahu.

"Bola to dlhá cesta, aby som sa dostal do tohto bodu môjho života, ale nebol by som šťastný, ak by som nepovedal pravdu. Od mladosti som sníval o tom, že budem hráčom NHL a verím, že žitie môjho autentického života tento sen nezhatí," začal vo svojom vyhlásení s dodatkom, že v osobnom živote sa sám sebou trápil. "Prijímam, kým som. Chcem žiť tak, ako chcem a to je prijatie samého seba ako homosexuála," dodal. Komisár ligy Gary Bettman na jeho slová reagoval s tým, že sú naňho všetci v NHL hrdí: "Ďakujeme mu za odhalenie pravdy a oceňujeme jeho odvahu,"

Prokopa na drafte 2020 získal do svojho tímu Nashville zo 73. pozície, no doteraz mu v prvom tíme šancu nedal. "Organizácia Nashvillu Predators ja hrdá na Lukea Prokopa za odvahu, ktorú prejavil a prejavuje. Budeme ho jednoznačne podporovať v nasledujúcich dňoch, týždňoch a rokoch, kým sa bude rozvíjať ako náš hráč," píše tím z Tennessee na svojich sociálnych sieťach. Odhalenie homosexuálnej orientácie nemalo v športe vždy šťastný koniec a aj v 21. storočí sa nájde pre ňu veľa nepochopenia. Preto je dôležité, aký jednoznačný a pozitívny postoj prezentovali dôležité orgány, ku ktorým sa pridali aj viaceré menšie či nehokejové organizácie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa NHL (@nhl)

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora