Články z NHL - 22.07.2021 10:14

Český brankár aj bývalá štrnástka draftu. Seattle poskladal tím

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Generálny manažér Ron Francis mal pred sebou náročnú úlohu - v rámci expanzného draftu skladal zostavu najnovšieho účastníka NHL, ktorý by mal byť konkurencieschopným pre nabité konkurenčné tábory. Uloviť sa mu podarilo niekoľko zaujímavých a sľubných mien, jedného českého hokejistu, no po Slovákovi, podľa očakávaní, nesiahol. Rušná noc zo stredy na štvrtok ponúkala množstvo horúcich správ o hráčoch, ktorí zamieria do radov Seattlu Kraken. Nie všetky sa naplnili. Predpovedať výber troch brankárov, deviatich obrancoch a štrnástich útočníkov je výzvou aj pre dlhoročných zámorských expertov a novinárov.

Nedotknutý ostal len tím Vegas Golden Knights. Okrem neho Seattle siahol do každého z aktuálnych kádrov a za najväčšie ulovené mená možno považovať Marka Giordana a Jordana Eberleho. Tí svoje prvé body v nových farbách môžu začať zbierať už 27. septembra, na kedy je naplánovaný úvodný predsezónny prípravný zápas. Za zmienku stojí aj zisk Yanniho Gourdea z Tampy, o ktorom sa ešte pred draftom hovorilo ako o veľmi pravdepodobnej voľbe. Zostavu ďalej dopĺňa Joonas Donskoi, Jamie Oleksiak, Adam Larsson, Brandon Tanev, John Quenneville či český gólman Vítek Vaněček. Teraz nastane fáza dohadovania a podpisovania zmlúv. Podľa prvotných informácií však nie je naplánovaná žiadna výmena.

Brankársky post bude u "Krakena" popri Vaněčkovi, bývalom brankárovi Washingtonu, dopĺňať aj Joey Daccord z Ottawy a Chris Driedger z Floridy. Spomedzi bekov najväčšiu pozornosť pútalo stiahnutie Giordana (Calgary Flames), Larssona (Edmonton Oilers) a Oleksiaka (Dallas Stars). Tí by sa zároveň mali zaradiť medzi najlepšie platených hokejistov novovzniknutého klubu a v tejto lichotivej tabuľke ich z ofenzívy doplní Eberle (New York Islanders), Gourde (Tampa Bay) a Tanev (Pittsburgh Penguins).

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora